DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2019

Od wielu już lat w kalendarz uroczystości szkolnych Publicznej Szkoły Podstawowej w Celestynowie na stałe wpisany jest Dzień Babci i Dziadka. Dzień 21 stycznia był czasem niezwykłym, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla szacownych gości.

Na wstępie dyrektor szkoły – p. Barbara Socha przywitała wszystkich ciepłymi słowami wprowadzając zebranych w miłą i życzliwą atmosferę. W tym roku  zaszczycili nas swoją obecnością: Babcie i Dziadkowie naszych uczniów, przewodniczący Rady Gminy Sławno, a zarazem radny naszego obwodu pan Stanisław Zdulski, przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych pan Mariusz Śmigiel, z-ca pan Marek Antosik, członkowie pan Daniel Mazur i pan Mateusz Szumielewicz oraz  seniorzy z ŚDS w Olszowcu, a także  seniorzy z naszego obwodu, których wnukowie nie uczęszczają już do naszej szkoły.

Program artystyczny rozpoczął się przepięknymi „Jasełkami’ wykonanymi przez uczniów naszej szkoły. Finałem uroczystości były serdeczne życzenia oraz piosenka skierowane do naszych „Babć i Dziadków” wykonana przez przedszkolaków i uczniów klas młodszych. Wszystkie Babcie i Dziadkowie zostali obdarowani upominkami własnoręcznie zrobionymi przez wnuków, a nasi seniorzy otrzymali słodką niespodziankę.

Zaszczytnym mianem –Certyfikatem Najstarszej Babci uhonorowana została pani Władysława Rosiak lat 88, mieszkanka naszego obwodu, Certyfikat  Najstarszego  Dziadka otrzymał  pan Jan Karasiński  lat 93, pensjonariusz ŚDS w Olszowcu. Tytuł Super Dziadka przyznano panu Stanisławowi Zdulskiemu.

Na zakończenie Panowie Radni złożyli naszym wyjątkowym gościom życzenia i wręczyli słodkości, natomiast Rodzice zaprosili na poczęstunek.

Dziękujemy naszym rodzicom za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie uroczystości.