DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA

18 stycznia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Święto ustanowiono na pamiątkę urodzin Alana Alexandra Milne’a, który był twórcą tej bajkowej postaci. Kubuś Puchatek to postać uwielbiana przez dzieci i dorosłych na całym świecie.

W naszym przedszkolu również postanowiliśmy uczcić to sympatyczne Święto. Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się, jaka była historia powstania książki o przygodach Puchatka, a także wysłuchać opowiadania pt. „Portret przyjaźni” i obejrzeć bajkę Kubuś Puchatek – wielki napad na miód”. Podsumowaniem zdobytych wiadomości były zagadki słowne związane z Kubusiem i jego przyjaciółmi. Następnie dzieci zbudowały piękny tort dla Kubusia, który udekorowały niespodzianką, jaką znalazły idąc po śladach misia. Nie zabrakło również tańców i zabaw z piosenką. Na koniec dzieci wykonały prace plastyczne oraz poczęstowały się „małym co nieco”.

W tak sympatycznej atmosferze przebiegały urodziny Kubusia Puchatka, który, kojarzy się nam zazwyczaj z beztroskim dzieciństwem. Puchatek poprzez swoje przygody, czasem porażki, pokazuje dzieciom, jak należy właściwie zachowywać się, jak traktować przyjaciół i bliskie nam osoby.