SPOTKANIE Z LEŚNIKIEM

Dnia 14 kwietnia 2015 roku w Szkole Podstawowej w Celestynowie  odbyło się spotkanie z leśnikiem, pracownikiem nadleśnictwa Smardzewice panem Tomaszem Rogaczewskim, który  przeprowadził prelekcję na temat „Warunki życia roślin i zwierząt w lesie”.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas   III- VI, dyrektor szkoły Barbara Socha oraz nauczyciele: Zuzanna Krawczyk , Renata Socha, Katarzyna Dębowska. Uczniowie  wraz z opiekunami zgromadzili się w nowo powstałej pracowni przyrodniczej.  Z wielkim zainteresowaniem słuchali wypowiedzi  leśnika, który starał się  przybliżyć warunki życia roślin i zwierząt  oraz uświadomił  rolę grzybów rosnących w lesie . Z entuzjazmem uczniowie  odpowiadali na pytania dotyczące życia ptaków i innych zwierząt.. Poznali problemy związane z wpływem zanieczyszczenia powietrza  na drzewa liściaste i iglaste oraz prawidłowe zasady  zachowania się w lesie. Podczas rozmowy z leśnikiem  uczniowie zdobyli wiedzę,  którą będą mogli podzielić się z innymi.

Na zakończenie uczestnicy spotkania zadawali panu leśnikowi  pytania , oglądali modele ptaków wykonanych z tworzywa sztucznego oraz rozpoznawali ich nazwy. Pan leśnik zwrócił szczególną uwagę na życie tych ptaków i  opowiedział uczniom kilka ciekawostek na ich temat, a także zaprosił uczniów wraz nauczycielami do odwiedzenia szkółki leśnej znajdującej się w Borkach koło Smardzewic. Na tym prelekcję zakończono, a dzieci wyposażone w wiedzę będą mogły w przyszłości aktywnie włączyć się w ruch ochrony przyrody.