WARSZTATY EKOLOGICZNE

W dniu 2 marca w naszej szkole odbyły się warsztaty ekologiczne w ramach projektu „Zobaczyć – Pokochać – Ocalić”. Wykonawcą warsztatów był przedstawiciel Ośrodka Działań Ekologicznych „Źródła” z Łodzi.

Temat warsztatów dla grup starszych brzmiał „Ekologia mieszczucha”. Zajęcia te poświęcone były ekologii w codziennym życiu, w domu i w szkole. Warsztaty miały na celu uświadomić uczniom jak ogromne znaczenia ma sposób życia każdego z nas na stan środowiska (oszczędność wody, energii, ekologiczne zakupy, transport, odpady). Uczniowie wzięli udział w zabawie „ekologiczny pajączek” i przyporządkowywali poszczególne czynności dnia codziennego do odpowiednich grup, tj. energia, śmieci, itp. Podczas zajęć zastanawiali się wspólnie z prowadzącą jak robić zakupy z głową, czyli co i jak kupować, aby nie zostać posiadaczem całej masy zbędnych, szkodliwych dla środowiska i dla zdrowia rzeczy. Uczniowie dowiedzieli się na co zwracać uwagę podczas zakupów, w jakim opakowaniu najlepiej wybrać produkt; z jakiej części świata pochodzi i oceniali jego wpływ na środowisko naturalne. Na koniec uczniowie wykonali wspólną prace plastyczną.

„Ekologia dla najmłodszych” to temat warsztatów dla grupy młodszej. Za pomocą zabaw ruchowych i plastycznych uczestnicy zapoznali się z podstawowymi zasadami zachowania wobec przyrody: roślin, zwierząt i ludzi. Dowiedzieli się jak rośnie drzewo, a także przy okazji zabaw rozszerzyli i utrwalili sobie wiadomości na temat zwierząt mieszkających w Polsce.

WARSZTATY   WARSZTATY   WARSZTATY

W   WARSZTATY   WARSZTATY