ZAJĘCIA EKOLOGICZNO - PRZYRODNICZE KL. 1

12 kwietnia w ramach realizacji projektu „Zobaczyć – Pokochać – Ocalić” odbyły się w klasie 1 pierwsze zajęcia ekologiczno -  przyrodnicze. Temat zajęć: „Wiosenne kwiaty chronione”. Celem zajęć było zapoznanie z wyglądem i nazwami wiosennych roślin i pojęciem „rośliny chronione” oraz uczenie poszanowania przyrody i uwrażliwienie na jej piękno.

Zajęcia rozpoczęły się wycieczką do szkolnego ogrodu dydaktycznego i obserwacją pięknych kwitnących kwiatów i krzewów. Po powrocie do klasy uczniowie wysłuchali wiersza Stanisława Karaszewskiego „Zwiastuny wiosny”, udzielali odpowiedzi na pytania dotyczące wysłuchanego wiersza, utrwalili nazwy wiosennych kwiatów i zrozumieli pojęcie „kwiaty chronione”. Następnie wzięli udział w pantomimie przy muzyce „Wiosna” Vivaldiego i rozwiązywali łamigłówki dotyczące wiosennych roślin. Zajęcia zakończyły się wykonaniem pracy plastycznej. Uczniowie za pomocą wykonanych kulek z bibuły wykleili kontury przebiśniegów, krokusów i przylaszczek.

zdj. zdj. zdj.

zdj.   zdj.